To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyæ pe³n± wersjê tematu, kliknij TUTAJ
PTT Klan- Polski Multigaming / FORUM
PTT Klan- Polish Tactics Team - Polski Multigaming

Pomoc Techniczna - P?yta g?ówna

hunterPL96 - 2013-09-26, 19:54
Temat postu: P?yta g?ówna
Panowie mam do was pytanie ,a w zasadzie to chcia?em si? upewni? czy do tej p?yty g?ównej, a jest ni? Gigabyte Z68P-DS3 mo?na "podpi??" dwie karty graficzne i czy w ogóle ma to jaki? sens w kwestii uci?gni?cia przez p?yt? dwóch kart? Z tego co czytam to mam tak? mo?liwo??, ale jak pisz? wy?ej chc? si? upewni?.
joksikPDG - 2013-09-26, 20:19

Tak mo?na bo s? 2 sloty pcie 2x16
hunterPL96 - 2013-09-26, 20:39

joksikPDG napisa³/a:
Tak mo?na bo s? 2 sloty pcie 2x16


No w?a?nie teraz tak dog??bnie wczyta?em si? w specyfikacje:
"1 z??cze PCI Express x16, x4 (PCIEX4)
1 z??cze PCI Express x16, x16 (PCIEX16)
W przypadku instalacji jednej karty graficznej na z??czu PCI Express nale?y upewni? si?, ?e karta pod??czana jest do z??cza PCIEX16 zapewniaj?cego optymaln? wydajno??.
2 z??cza PCI Express x1
*All PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 Standard.
2 x z??cza PCI"

Tylko czy jest sens na t? p?yt? ?adowa? dwie karty, czy wybyli? kas? na now??

sweep - 2013-09-26, 20:49

Helo?,
ta p?ytka obs?uguje tylko crossfire (Radeony), o GeForcach (SLI) mo?esz zapomnie?.

Dodam jeszcze ?e obs?uga CF je??i chodzi o wydajno?? na tej p?ytce jest niepe?na, poniewa? pci-e 16x/4x daj? przyrost mocy z drugiej karty o po?ow? mniejszy ni? jakby? pod??czy? je w 8x/8x.

Peace.

hunterPL96 - 2013-09-26, 20:52

sweep napisa³/a:
Helo?,
ta p?ytka obs?uguje tylko crossfire (Radeony), o GeForcach (SLI) mo?esz zapomnie?.

Dodam jeszcze ?e obs?uga CF je??i chodzi o wydajno?? na tej p?ytce jest niepe?na, poniewa? pci-e 16x/4x daj? przyrost mocy z drugiej karty o po?ow? mniejszy ni? jakby? pod??czy? je w 8x/8x.

Peace.


Czyli je?li my?l? o pod??czeniu dwóch kart, to najlepiej "wywali?" t? p?yt? w pi?dziec?

sweep - 2013-09-26, 20:57

hunterPL96 napisa³/a:
sweep napisa³/a:
Helo?,
ta p?ytka obs?uguje tylko crossfire (Radeony), o GeForcach (SLI) mo?esz zapomnie?.

Dodam jeszcze ?e obs?uga CF je??i chodzi o wydajno?? na tej p?ytce jest niepe?na, poniewa? pci-e 16x/4x daj? przyrost mocy z drugiej karty o po?ow? mniejszy ni? jakby? pod??czy? je w 8x/8x.

Peace.


Czyli je?li my?l? o pod??czeniu dwóch kart, to najlepiej "wywali?" t? p?yt? w pi?dziec?


Niestety je?li chcesz pod??czy? 2 radeony i wykorzysta? ich pe?n? moc w crossfire to musisz mie? 2 sloty pci-e x16

16x/4x < 8x/8x < 16x/16x (Dotyczy to CF jak i SLI)

hunterPL96 - 2013-09-26, 21:01

sweep napisa³/a:
hunterPL96 napisa³/a:
sweep napisa³/a:
Helo?,
ta p?ytka obs?uguje tylko crossfire (Radeony), o GeForcach (SLI) mo?esz zapomnie?.

Dodam jeszcze ?e obs?uga CF je??i chodzi o wydajno?? na tej p?ytce jest niepe?na, poniewa? pci-e 16x/4x daj? przyrost mocy z drugiej karty o po?ow? mniejszy ni? jakby? pod??czy? je w 8x/8x.

Peace.


Czyli je?li my?l? o pod??czeniu dwóch kart, to najlepiej "wywali?" t? p?yt? w pi?dziec?


Je?li chcesz pod??czy? 2 radeony i wykorzysta? ich pe?n? moc w crossfire to musisz mie? 2 sloty pci-e x16


Polecasz mo?e jak?? p?ytk? w miar? przyst?pnej cenie pod i5-3570k( bo taki zamierzam kupi?)?
A tak przy okazji, czy op?aca si? bi? o tego procka pod bf4?

sweep - 2013-09-26, 21:12

Hmm, je?li chodzi o p?yty z chipsetami do procków z 3 i 4 generacji to nie orientuje si? co teraz jest polecane, ale mo?e przejrzyj na benchmark.pl p?yty g?ówne pod intela co oni tam ciekawego maj?, tylko pami?taj o pci-e 2x po 16x je?li chcesz wyci?gn?? jak najwi?cej z 2 kart i patrz te? czy p?yta obs?uguje crossfire, Sli albo jedno i drugie je?li potrzebujesz :P

http://www.benchmark.pl/t...e-polecane.html

PS. Je?li masz 2u rdzeniowca to tak, je?li ju? posiadasz np i7-2600 to ja tam bym nie wymienia?. Na AMD si? nie znam bo nie mia?em ani razu, ale np procki 6cio czy 8cio rdzeniowe nie op?aca si? bra? do gier (nie w tym stuleciu przynajmniej :P )

jajeczkoo - 2013-09-26, 21:13

p8z68vpro lub wersja p8z68vpro/gen3
hunterPL96 - 2013-09-26, 21:23

Dzi?ki sweep i papuciu za pomoc. Co? b?d? kombinowa?.
qoobeq - 2013-09-27, 02:24

Moje pi?? groszy: ró?nicy mi?dzy pcie x4 x8 i x16 nie ma. To tylko taki h?yt ma?ketingowy. Dwa radki mo?esz pakowa? bez problemu.
sweep - 2013-09-27, 11:51

qoobeq napisa³/a:
Moje pi?? groszy: ró?nicy mi?dzy pcie x4 x8 i x16 nie ma. To tylko taki h?yt ma?ketingowy. Dwa radki mo?esz pakowa? bez problemu.


http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express (Przepustowo??)
W przypadku 2-giej karty pod??czonej pod slot 4x jej max przepustowo?ci mo?e osi?gn?? oko?o 2GB/s, przy 16x jest to 8GB/s. Logika dyktuje ?e taka karta b?dzie wydajniej dzia?a? np w Crossfire przy uk?adzie 16x/16x ni?eli przy 16x/4x.

Btw, z t? o po?owe mniejsz? wydajno?ci? to mo?e przesadzi?em ale z 5-15 fpsów na pewno b?dzie wi?cej w zale?no?ci jak mocne karty u?yje w CF/SLI.

qoobeq - 2013-09-27, 15:00



Wed?ug tego, ró?nice mi?dzy x4 x8 i x16 s? minimalne. Karty nie wykorzystuj? pe?nej przepustowo?ci ??cza. Taki h?yt ma?ketingowy.

hunterPL96 - 2013-09-27, 17:43

Czyli podsumowuj?c :nie op?aca si? kupowa? nowej p?yty tylko po to by osi?gn?? ma?o zauwa?aln? wi?ksz? wydajno???
sweep - 2013-09-27, 19:29

Skok wydajno?ci jest mniejszy na GFach z tego co wida?. Je?li nie chcesz wydawa? kesza i nie przeszkadza ci kilka/kilkana?cie fpsów mniej to raczej nie ma sensu buli? kasy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group